Жители на Девня се оплакват от обгазяване от завод
Жители на Девня се оплакват от обгазяване, причинено в неделя вечерта от един от химическите заводите в града. Хората от квартал "Повеляново" твърдят, че поне веднъж седмично усещат силен мирис, който дразни очите и гърлото.
"Тази вечер (снощи - б. ред.) кв. Повеляново отново бе обгазен. Да вземат да ни включат към туристическите дестинации, за да могат туристите да добият представа за газовите камери в Аушвиц. Ние, повеляновци, всяка седмица сме подложени на това газово изпитание, имам чувството, че живея във филма "Умирай трудно" - бг вариант", алармира Румяна Янкова от квартал „Повеляново”, чийто сигнал беше разпространен от пресслужбата на местната община
Поне два пъти в годината девненци стават свидетели на "феномена" Лисичата опашка. Причината за това е чисто технологична - при спиране и пускане в експлоатация на цеха за азотни киселини (и при аварийни ситуации) в "Агрополихим" се стига до отделяне на оранжев дим, който според работещи в торовия завод е силно отровен, допълват от местната община.
Представители на общинската администрация в Девня днес са останали изненадани, че в ежедневния бюлетин за качеството на атмосферния въздух в страната липсват данни за територията на РИОСВ-Варна. Затова кметът Свилен Шитов обмисля възможността за закупуване на мобилна станция за мониторинг на въздуха със средства от общинския бюджет, с която да се правят замервания в различни точки по всяко време на денонощието, включително в почивни и празнични дни. /dariknews.bg
"Тази вечер (снощи - б. ред.) кв. Повеляново отново бе обгазен. Да вземат да ни включат към туристическите дестинации, за да могат туристите да добият представа за газовите камери в Аушвиц. Ние, повеляновци, всяка седмица сме подложени на това газово изпитание, имам чувството, че живея във филма "Умирай трудно" - бг вариант", алармира Румяна Янкова от квартал „Повеляново”, чийто сигнал беше разпространен от пресслужбата на местната община
Поне два пъти в годината девненци стават свидетели на "феномена" Лисичата опашка. Причината за това е чисто технологична - при спиране и пускане в експлоатация на цеха за азотни киселини (и при аварийни ситуации) в "Агрополихим" се стига до отделяне на оранжев дим, който според работещи в торовия завод е силно отровен, допълват от местната община.
Представители на общинската администрация в Девня днес са останали изненадани, че в ежедневния бюлетин за качеството на атмосферния въздух в страната липсват данни за територията на РИОСВ-Варна. Затова кметът Свилен Шитов обмисля възможността за закупуване на мобилна станция за мониторинг на въздуха със средства от общинския бюджет, с която да се правят замервания в различни точки по всяко време на денонощието, включително в почивни и празнични дни. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус