Земетресение разлюля Варна, но защо всички не се успокоят, а грабнаха смартфоните.
Трус с продължителност около 20 секунди бе усетен във Варна около 2:12 ч. тази нощ. Лек трус е усетен и в Североизточна България. Логично земетресението е усетено най-вече по-високите етажи на блоковете.
По данни на Европейския сеизмологичен център земетресението е с епицентър на територията на Румъния, с магнитуд от 5,8 по Рихтер и е бил на дълбочина 54,3 км.
Да, земетресението е факт /20 секунди/, но не чак толкова че да събуди човек, който е работил инензивно 10 часа или е празнувал толкова. В кв. Левски всичко е спокойно, във Възраждане са го усетили малко повече,по другите квартали информацията е противоречива.
Това разбира се, не попречи масово някои новинарски агенции, да "гръмнат" с шокиращи заглавия на принципа- хайде да умножим новината от по 1,5 до по 2,3, да осолим и да се четем малко повече. Разбира се няма лошо, но къде е обективността. Трябва ли да създаваме истерия? Това е много опасно, а и срещу майката природа никой нищо не може да се направи.
Това не е първия , нито последния земетръс в Морската столица. За радост, засега без сериозни последствия.
Интересното е друг един факт-социалните мрежи. Да тъкмо те "се взривиха" с безброй коментари, споделения, кой колко и какво е усетил. Е,и!? Засега нищо, но при някое друго събитие една такава лавина от коментари, би могла да предизвика "силен трус в съзнанието" на хората.
Логично е да попитам: Абе хора, Вие не спите ли, че счупихте клавишите на компютрите и тъчскрийна на телефоните си! Лично за мен варненеца е нощна птица, нахранена, напоена, спокойна душа или другия вариант е да не спи от тежки мисли породени от какво ли не, а може и да работи на осмия етаж.
Ето това са новите технологии, светкавична информация и то каква. Има ли някой да не е усещал и друго подобно земетресение, едва ли ! Нооо нека блеснем СЕГА ...!
Като за 3,30 толкова....
Интернет е свобода,.....а така ли е наистина?
Митко Демирев
P.S. Усетих земетресението, но не беше нищо невиждано в кв. Левски. Просто бях буден и работех :)
По данни на Европейския сеизмологичен център земетресението е с епицентър на територията на Румъния, с магнитуд от 5,8 по Рихтер и е бил на дълбочина 54,3 км.
Да, земетресението е факт /20 секунди/, но не чак толкова че да събуди човек, който е работил инензивно 10 часа или е празнувал толкова. В кв. Левски всичко е спокойно, във Възраждане са го усетили малко повече,по другите квартали информацията е противоречива.
Това разбира се, не попречи масово някои новинарски агенции, да "гръмнат" с шокиращи заглавия на принципа- хайде да умножим новината от по 1,5 до по 2,3, да осолим и да се четем малко повече. Разбира се няма лошо, но къде е обективността. Трябва ли да създаваме истерия? Това е много опасно, а и срещу майката природа никой нищо не може да се направи.
Това не е първия , нито последния земетръс в Морската столица. За радост, засега без сериозни последствия.
Интересното е друг един факт-социалните мрежи. Да тъкмо те "се взривиха" с безброй коментари, споделения, кой колко и какво е усетил. Е,и!? Засега нищо, но при някое друго събитие една такава лавина от коментари, би могла да предизвика "силен трус в съзнанието" на хората.
Логично е да попитам: Абе хора, Вие не спите ли, че счупихте клавишите на компютрите и тъчскрийна на телефоните си! Лично за мен варненеца е нощна птица, нахранена, напоена, спокойна душа или другия вариант е да не спи от тежки мисли породени от какво ли не, а може и да работи на осмия етаж.
Ето това са новите технологии, светкавична информация и то каква. Има ли някой да не е усещал и друго подобно земетресение, едва ли ! Нооо нека блеснем СЕГА ...!
Като за 3,30 толкова....
Интернет е свобода,.....а така ли е наистина?
Митко Демирев
P.S. Усетих земетресението, но не беше нищо невиждано в кв. Левски. Просто бях буден и работех :)
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус