Завърши българо-румънското противоминно учение „Посейдон 2017”

На 15 март 2017 година в пункт за базиране Бургас се завърна базов миночистач „Прибой” от участието си в българо-румънското противоминно учение „Посейдон 2017”, което се проведе от 5 до 14 март 2017 г. в румънски териториални и международни води в западната част на Черно море.

От 09 до 12 март 2017 г. нашия кораб съвместно с корабите от Втората постоянна противоминна група на НАТО (SNMCMG 2) участваха в 4 дневна операция по прочистване на мини в предварително зададен район.

Базов миночистач „Прибой” бе посрещнат от командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби флотилен адмирал Мален Чубенков, който поздрави командира на кораба капитан ІІІ ранг Христо Гинев и екипажа за успешното изпълнение на поставените задачи.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355