Започва кампанията „Не шофирай, ако си пил“
Демонстрация на специални очила, които създават усещане, че си употребил алкохол, се проведе днес сред ученици - шофьори и пешеходци, в Професионалната техническа гимназия. Това е първата инициатива от кампанията „Не шофирай, ако си пил“, която се провежда за девета поредна година. Младежите изслушаха и беседа с Венелин Урдев – представител на Асоциацията за защита на застраховани и пострадали при пътно-транспортни произшествия. Кампанията се организира от дирекция „Превенции“ на Община Варна, в партньорство с ОД на МВР – Варна, седем варненски училища и други организации.
В програмата са предвидени също и прожекция на тематични филми; раздаване на стикери и силиконови гривни с надпис „Не шофирам пил!”, бележник с превантивно послание, поставяне на билбордове и други. Очаква се посланията да достигнат до над 10 000 ученици, студенти, абитуриенти и млади шофьори.
В програмата са предвидени също и прожекция на тематични филми; раздаване на стикери и силиконови гривни с надпис „Не шофирам пил!”, бележник с превантивно послание, поставяне на билбордове и други. Очаква се посланията да достигнат до над 10 000 ученици, студенти, абитуриенти и млади шофьори.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус