Започва кампанията „Не шофирай, ако си пил“

Демонстрация на специални очила, които създават усещане, че си употребил алкохол, се проведе днес сред ученици - шофьори и пешеходци, в Професионалната техническа гимназия. Това е първата инициатива от кампанията „Не шофирай, ако си пил“, която се провежда за девета поредна година. Младежите изслушаха и беседа с Венелин Урдев – представител на Асоциацията за защита на застраховани и пострадали при пътно-транспортни произшествия. Кампанията се организира от дирекция „Превенции“ на Община Варна, в партньорство с ОД на МВР – Варна, седем варненски училища и други организации.

В програмата са предвидени също и прожекция на тематични филми; раздаване на стикери и силиконови гривни с надпис „Не шофирам пил!”, бележник с превантивно послание, поставяне на билбордове и други. Очаква се посланията да достигнат до над 10 000 ученици, студенти, абитуриенти и млади шофьори.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355