Започнаха да събарят къщи край „Максуда"

Четири къщи се събарят в момента на улица „Свобода", на гърба на магазин „Била".

Къщите са общински и са опасни за обитателите им. В тях живеят 17 души, от които две деца.

Всички са се самонастанили в постройките преди неизвестно колко време, каза кметът на район „Младост" Христо Христов, който наблюдава акцията по събаряне на постройките.

Засега акцията преминава без напрежение, като обитателите на къщите сами изнасят имуществото си. На всички тях са предложено варианти за настаняване.

Предстои да бъдат съборени още къщи на улиците „Свобода и Никола Корчев".

Предстои придвижването на 200 преписки за събаряне на незаконни къщи в „Максуда", посочи кметът на „Младост".Част от жителите на постройките, които днес се премахват, ги обитават повече от 20 години, разказаха самите те пред Дарик. Един от тях е настанен още през 1986 г.

Никой от обитателите обаче не пази настанителната си заповед. Твърдят, че не са плащали наем от началото на 90-те години, тъй като никой не им е искал. Заявиха обаче, че са си плащали сметките за ток и вода. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355