Започна зимно-пролетна дератизация на шахти и дерета във Варна

Започва зимно-пролетна дератизация на шахти и дерета на територията на община Варна, съобщи д-р Антоанета Тончева, директор на общинското предприятие „Дезинфекция, дезинсекция и дератизация“. Обработката включва залагане на родентициди в каналните шахти или в дупките на гризачите. Използват се препарати на антикоагулантна основа, със санитарно разрешително за пускане на пазара и информационен лист за безопасност, каза д-р Тончева. Третиранията ще се извършват при подходящи климатични условия и стриктно спазване на условията за безопасно приложение на биоциди.

Графикът за дейността е следният:
Район Приморски

06-09.02.2017 г. – подрайон Простор

30-31.03.2017 г. – подрайон Чайка

Район Одесос

10-17.02.2017 г.

Район Младост

20-24.02.2017г. – подрайони Младост 1; Младост 2

27.02-06.03.11.2017г. – подрайони Трошево; Св.Иван Рилски; ЗПЗ

07-09.03.2017 г. – подрайон Възраждане

Район Владиславово

10-15.03.2017 г. – централен район и Кайсиева градина

Район Аспарухово

16-21.03.2017 г. – централен район

22.03.2017 г. – Галата

Кметства: 23-24.03.2017 г. – Тополи; Каменар ; Звездица

Дерета - 27-31.03.2017г.


CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355