Започна българо-румънското противоминно учение „Посейдон 2017”

Вчера започна българо-румънското противоминно учение „Посейдон 2017”, което ще продължи до 14 март.Домакин на учението тази година са румънските военноморски сили.

Учението е планирано и ще се ръководи съгласно стандартите и процедурите на НАТО. Провежда се в румънски териториални води и в международни води в западната част на Черно море.

„Посейдон 2017” е насочено към усъвършенстване на нивото на подготовката на личния състав от ВМС по планиране и провеждане на противоминни действия в коалиционен формат.

В учението освен ВМС на Р. Румъния ще участват българските ВМС с базов миночистач „Прибой” и офицер в ръководството на учението, корабите от състава на Втора постоянната противоминна група на НАТО (SNMCMG 2) в Средиземно море. В състава на групата влизат полския кораб за управление ORP „Kontramiral X. Czernicki”, испанския минен ловец MH ESPS „DUERO”, турските минни ловци MH TCG „ALANYA” и MH TCG „ANAMUR” и гръцкия минен ловец MH HS „EVROPI”. /Moreto.net

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355