Задържаха извършителите на въоръжен грабеж в Шумен
Криминалисти от Шумен и Варна задържаха извършители на въоръжен грабеж от търговски обект в Шумен.
Около 2:30 часа след полунощ на 27 март в търговски обект на пл. "Гривица" в Шумен влязъл мъж. Той взел пакетче чипс и подал на продавачката банкнота,за да го плати, но в този момент в денонощния павилион влязъл и маскиран мъж, който насочил оръжие срещу продавачката и отправил заплахи. След това двамата задигнали малко над 1000 лева.
Освен парите в касата, злонамерените посетители взели и портмонето на продавачката с 150 лева, лична и дебитна карта.
Криминалистите започнали работа по случая на същия ден. В хода на разследването полицаите установили самоличността на извършителите. В резултат на предприетите съвместни действия на 2 май, вторник, криминалистите задържали на територията на морската ни столица Ж.Г. (23-годишен), М.М. (22-годишен) и В.К. (22-годишен). И тримата мъже са от Варна.
В хода на разследването са извършени са огледи на автомобили, иззети са дрехи и оръжие. При проведените разпити било установено, че тримата са извършили грабеж в същия обект през месец ноември миналата година, но не са осъждани.
Задържаните са оказали пълно съдействие при документиране на престъплението. Разпитани са пред съдия от Районен съд - Шумен. Изяснено е, че пистолетът е газов, законно притежаван от единия извършител.
Срещу крадците са повдигнати обвинения. Взети са им мерки за неотклонение "подписка".
Около 2:30 часа след полунощ на 27 март в търговски обект на пл. "Гривица" в Шумен влязъл мъж. Той взел пакетче чипс и подал на продавачката банкнота,за да го плати, но в този момент в денонощния павилион влязъл и маскиран мъж, който насочил оръжие срещу продавачката и отправил заплахи. След това двамата задигнали малко над 1000 лева.
Освен парите в касата, злонамерените посетители взели и портмонето на продавачката с 150 лева, лична и дебитна карта.
Криминалистите започнали работа по случая на същия ден. В хода на разследването полицаите установили самоличността на извършителите. В резултат на предприетите съвместни действия на 2 май, вторник, криминалистите задържали на територията на морската ни столица Ж.Г. (23-годишен), М.М. (22-годишен) и В.К. (22-годишен). И тримата мъже са от Варна.
В хода на разследването са извършени са огледи на автомобили, иззети са дрехи и оръжие. При проведените разпити било установено, че тримата са извършили грабеж в същия обект през месец ноември миналата година, но не са осъждани.
Задържаните са оказали пълно съдействие при документиране на престъплението. Разпитани са пред съдия от Районен съд - Шумен. Изяснено е, че пистолетът е газов, законно притежаван от единия извършител.
Срещу крадците са повдигнати обвинения. Взети са им мерки за неотклонение "подписка".
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус