Задържаха двама за грабежи на златни синджири в центъра

Служители на варненската полиция задържаха извършителите на два грабежа на златни накити. Престъпленията са извършени в централната част на Варна, съобщиха от местната полиция.

Единият грабеж бил извършен на 4 юли малко преди 16,00 часа на ул. «Презвитер Козма» (улица на метрии от варненската дирекция на МВР). Задигнат от врата на 58-годишна жена бил златен синджир с висулки. Задържан като извършител е 33-годишен варненец, известен на МВР и осъждан. По случая има образувано досъдебно производство.

Другият грабеж станал на 6 август на бул. «Осми Приморски полк». Златният синджир бил взет насила чрез издърпване от 35-годишна жена. В ареста като предполагаем извършител е 26-годишен мъж, също известен на МВР и осъждан.

Вещта, обект на деянието, е намерена и приложена към образуваното по случая досъдебно производство. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355