Военноморският музей отваря врати в Нощта на музеите

За поредна година Военноморският музей ще се включи в Нощта на музеите, като отвори врати за безплатни посещения на 20 май от 18.00 до 24.00 ч. за своята постоянна експозиция, както и временната изложба „Българската морска авиация в полет между две стихии“.

Програмата стартира със салют от корабно оръдие и концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили. В „Училището за моряци“ малки и големи ще се учат да връзват морски възли и да мятат хвъргало. Във външната експозиция на музея ще бъдат представени униформи и оръжие от дружество „8-и пехотен Приморски полк“ – Варна. За любителите на киното ще бъде прожектиран филмът „Водохвърчилната станция „България“, посветен на 100-годишнината на Българска морска авиация.

Програма:

18.00 – 24.00 ч. – Вход свободен за вътрешната и външната експозиция, както и за временната изложба „Българската морска авиация в полет между две стихии“

18.00 ч. – Тържествено откриване със салют от корабно оръдие – Клуб миноносец „Дръзки“
18.00 ч. – 18.50 ч.Концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили

18.00 ч. –22.00 ч.- Училище за моряци – демонстрация по направата на корабни възли и хвъргало от Клуб миноносец „Дръзки“

18.00 – 22.00 ч. – „Българският воин през вековете“ – униформи и оръжие във външна експозиция, представени от дружество „8-и пехотен Приморски полк“ – Варна

21.30 – 22.30 часа – Прожектиране на филма „Водохвърчилната станция „България“, посветен на 100 г. Българска морска авиация, зала „Морски сговор“ /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355