ВиК-Варна има вземания чрез съда за над 4 милиона лева

„ВиК“ дружеството във Варна чака съдебни вземания от некоректни потребители на стойност над 4 млн. лева. Само през миналата година предприятието е завело нови 1397 дела срещу длъжници, съобщиха от пресцентъра.

Дружеството е реализирало приходи за 2016 г. в размер над 54 млн. лева, които са с 9.21% повече от предходната година. Чистата му печалба след данъчно облагане е 696 000 лева и е по-голяма със 172 000 лв. спрямо 2015 г. По последни данни потребители на В и К услуги, обслужвани от варненското предприятие, са 311 398, като 281 409 са физически лица и 29 989 юридически лица.

Както писа „Труд“, от дружеството искат увеличение на цената на водата за домакинствата с 39 стотинки, според подадения доклад за дейността до 2021 година до Комисията за енергийно и водно регулиране. Цената на кубика сега е 2.54 лв. с ДДС. В доклада са посочени, че общите загуби на вода в мрежата в момента са 65.65%, а до 2021г. се очаква да намалеят до 63.42%. /"Труд"

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355