Велоклуб "Устрем" открива нов веломаршрут
Велоклуб "Устрем" открива официално днес нов веломаршрут за всички любители на колоезденето. Велоизлет ще бележи началото му, от 9.30 часа на спирка "Явор".
Велоизлетът е подходящ за начинаещи велосипедисти, но все пак с някакъв опит и способност да изминат 25-30 км. В края на карането ще има почерпка, обещават организаторите.
Маршрутът е предназначен за начинаещи и започва под паметника на Почивка и свършва до Юбилейна чешма в района на Аладжа манастир. Маркировката е според велосипедните стандарти - сини триъгълници на бял фон. Голяма част от терена е черни пътища. Маршрутът дава уникалната възможност да се излезе с велосипед от центъра на Варна почти без пътища с автомобилно движение. Районът на крайната точка предлага приятни поляни с места за пикник и чешма. Трасето минава над паметника на Почивка и през районите Бриз, Свети Никола, Траката, Евксиноград, Виница, Дилбер чешма, а минаването по моста над Фратико дере е атракцията на маршрута.
Маркирането на маршрута и събитието е част от проект "Велоразвитие 2016" на Велоклуб Устрем, финансиран по програма "Младежки дейности" на Община Варна. Целите на проекта са да се подготвят вело-водачи и организатори на велосипедни събития, маркиране на маршрут, създаване и разпространение на информационни материали за веломаршрутите в района на Варна. /dariknews.bg
Велоизлетът е подходящ за начинаещи велосипедисти, но все пак с някакъв опит и способност да изминат 25-30 км. В края на карането ще има почерпка, обещават организаторите.
Маршрутът е предназначен за начинаещи и започва под паметника на Почивка и свършва до Юбилейна чешма в района на Аладжа манастир. Маркировката е според велосипедните стандарти - сини триъгълници на бял фон. Голяма част от терена е черни пътища. Маршрутът дава уникалната възможност да се излезе с велосипед от центъра на Варна почти без пътища с автомобилно движение. Районът на крайната точка предлага приятни поляни с места за пикник и чешма. Трасето минава над паметника на Почивка и през районите Бриз, Свети Никола, Траката, Евксиноград, Виница, Дилбер чешма, а минаването по моста над Фратико дере е атракцията на маршрута.
Маркирането на маршрута и събитието е част от проект "Велоразвитие 2016" на Велоклуб Устрем, финансиран по програма "Младежки дейности" на Община Варна. Целите на проекта са да се подготвят вело-водачи и организатори на велосипедни събития, маркиране на маршрут, създаване и разпространение на информационни материали за веломаршрутите в района на Варна. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус