Варненска болница осъди здравно неосигурен пациент, който не платил за лечение
Варненската университетска болница „Света Марина” осъди здравно неосигурен пациент, който не е заплатил лечението си. Той бил хоспитализиран през октомври миналата година и след като бил излекуван, напуснал здравното заведение, без да плати дължимата сума.
С решение на Районния съд във Варна пациентът се задължава да възстанови на болницата 475 лева заедно с лихвите, както и да покрие съдебните разноски.
Неосигурените пациенти, които постъпват по спешност и за лечение в „Св. Марина“, заплащат медицинските услуги, ако по време на престоя си не възстановят правата си, напомнят от болницата.
С решение на Районния съд във Варна пациентът се задължава да възстанови на болницата 475 лева заедно с лихвите, както и да покрие съдебните разноски.
Неосигурените пациенти, които постъпват по спешност и за лечение в „Св. Марина“, заплащат медицинските услуги, ако по време на престоя си не възстановят правата си, напомнят от болницата.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус