Варненка си направи обширен мезонет "2 в 1", глобиха я с 1000 лева
Глоба от 1000 лева е наложена от Община Варна на варненка заради това, че без никакви разрешителни и проекти е свързала два апартамента в мезонет. Това става ясно от решение на Районния съд във Варна, което потвърждава административното наказание.
Жената решила да възложи на фирма да изреже отвор с размери около метър на два в плочата между апартаменти, намиращи се на втори и трети етаж в жилищна сграда в центъра на Варна. След това била поставена метална стълба, която да свързва двата апартамента и да образува мезонет.
Проверяващите, констатирали нарушението, са извършили инспекцията по сигнал в началото на август. На място установили, че строително-монтажните работи са извършени без одобрени инвестиционни проекти и без разрешение за строеж в нарушение на разпоредбите на Закона за устройство на територията.
Дни след съставянето на акта собственичката на жилищата входирала възражение, в което заявила, че нарушението е отстранено. Проверка на място установила, че действително незаконният строеж е премахнат като е демонтирана металната стълба между апартаментите , а отворът в плочата е запълнен.
Въпреки връщането на първоначалния вид на жилищата обаче съдът счита, че санкция все пак трябва да има. Причината е, че извършването на незаконен строеж засяга съществено обществените отношения, които нормата на Закона за устройство на територията е призвана да охранява, „а именно гарантиране устойчивостта на строежите с оглед съхраняване живота и здравето на хората и целостта на сградите.", се казва в съдебното решение от 18-ти октомври. То може да бъде обжалвано в 14-дневен срок пред Административен съд-Варна.
Жената решила да възложи на фирма да изреже отвор с размери около метър на два в плочата между апартаменти, намиращи се на втори и трети етаж в жилищна сграда в центъра на Варна. След това била поставена метална стълба, която да свързва двата апартамента и да образува мезонет.
Проверяващите, констатирали нарушението, са извършили инспекцията по сигнал в началото на август. На място установили, че строително-монтажните работи са извършени без одобрени инвестиционни проекти и без разрешение за строеж в нарушение на разпоредбите на Закона за устройство на територията.
Дни след съставянето на акта собственичката на жилищата входирала възражение, в което заявила, че нарушението е отстранено. Проверка на място установила, че действително незаконният строеж е премахнат като е демонтирана металната стълба между апартаментите , а отворът в плочата е запълнен.
Въпреки връщането на първоначалния вид на жилищата обаче съдът счита, че санкция все пак трябва да има. Причината е, че извършването на незаконен строеж засяга съществено обществените отношения, които нормата на Закона за устройство на територията е призвана да охранява, „а именно гарантиране устойчивостта на строежите с оглед съхраняване живота и здравето на хората и целостта на сградите.", се казва в съдебното решение от 18-ти октомври. То може да бъде обжалвано в 14-дневен срок пред Административен съд-Варна.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус