Варненка даде на измамници 44 бона и злато

Пенсионерка от Варна даде на телефонни измамници 44 000 лева. 65-годишната жена е станала жертва на класическа схема. Тя получила обаждане от лице, което се представило за полицай и я помолило за съдействие при акция за залавянето на измамници. Доверчивата варненка хвърлила от терасата на жилището си 1000 лв., 320 щатски долара, 200 евро и около 50 гр. златни накити. След това оставила още 15 000 евро и 12 000 лева в чанта до микробус, паркиран на улицата.

Жертва на същия сценарий станала и 91-годишна варненка, която предала на непознат мъж 2200 лв.

През последните дни във Варна се отбелязва зачестяване на телефонните измами. Жертви на тях станаха също двама възрастни мъже и непълнолетно момиче. При най-фрапиращия от случаите 71-годишен варненец хвърли през балкона 19 000 лева.

По никакъв повод не давайте пари на непознати, независимо от предлога и особено поискани по телефона. Не се доверявайте на непознати хора. Не предоставяйте лични данни и данни за свои близки по телефона, съветват отново от полицията. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355