Варненец с шокираща сметка за ток – 3000 лв. Енерго-Про: Електромерът му е манипулиран дълго време
Варненецът Николай Лазаров взриви медии и социални мрежи с рекордна сметка от близо 3 бона за ток. На 9 февруари му излиза фактура от Енерго-Про за изхарчена консумация за 2870.48 лв при 197.81 лв., платени за потреблението на ток в дома му предния месец.
Само преди дни от енергото обявиха, че средната сметка за изминалия месец на домакинствата в Североизточна България е 56.11 лв.
Сметката на клиента в размер на 2870.48 лв. е по коригирана фактура за потребление на ел.енергия след установена софтуерна манипулация на електромера, посочиха за „Труд“ от пресслужбата на Енерго-Про.
В началото на ноември м.г при рутинна проверка от специалисти на предприятието са възникнали съмнения за неизправност на уреда и той е изпратен в Българския институт по метрология/БИМ/, където констатирали, че в паметта на уреда има отчетени 20 073 кВтч, но със софтуерна манипулация тези данни не са се появили на дисплея и съответно не са били фактурирани и платени.
От електроснабдителното дружество начисляват сега сметката по откритите показания. „Електромерът е бил монтиран на адреса в края на 2012 г. Не посочваме, че клиентът е извършил манипулацията, защото не можем да докажем кой го е направил“, се казва още в отговора на предприятието.
Според енергото фактурата отразява реалното потребление през периода, в който електромерът е бил с подправени показания. Варненецът не беше открит за коментар, защото до „Труд“ изпрати само сметката си , но не и координати за обратна връзка. /в.Труд
Само преди дни от енергото обявиха, че средната сметка за изминалия месец на домакинствата в Североизточна България е 56.11 лв.
Сметката на клиента в размер на 2870.48 лв. е по коригирана фактура за потребление на ел.енергия след установена софтуерна манипулация на електромера, посочиха за „Труд“ от пресслужбата на Енерго-Про.
В началото на ноември м.г при рутинна проверка от специалисти на предприятието са възникнали съмнения за неизправност на уреда и той е изпратен в Българския институт по метрология/БИМ/, където констатирали, че в паметта на уреда има отчетени 20 073 кВтч, но със софтуерна манипулация тези данни не са се появили на дисплея и съответно не са били фактурирани и платени.
От електроснабдителното дружество начисляват сега сметката по откритите показания. „Електромерът е бил монтиран на адреса в края на 2012 г. Не посочваме, че клиентът е извършил манипулацията, защото не можем да докажем кой го е направил“, се казва още в отговора на предприятието.
Според енергото фактурата отразява реалното потребление през периода, в който електромерът е бил с подправени показания. Варненецът не беше открит за коментар, защото до „Труд“ изпрати само сметката си , но не и координати за обратна връзка. /в.Труд
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус