Варна скоро ще си получи центъра, обеща Вежди Рашидов
Варна е на финалната права да реши един 30-годишен проблем за собствеността на т.н. Дупка по централния си туристически маршрут, заяви в морската столица на министърът на културата Вежди Рашидов.
„На ръба сме да решим този параграф 22 и да направим във Варна като Софийското ларго, за което толкова ни плюха, а сега всички са доволни и горди“, коментира Рашидов, цитиран от вестник „Труд”. Според него с един добре изготвен проект може да се кандидатства за директни пари в Брюксел, но преди това трябва да се направят допълнителни археологически проучвания до последния слой на останките от древния Одесос.
Прословутата дупка се шири на 3775 кв.м на пъпа на Варна, като теренът е собственост на пловдивския бизнесмен Георги Гергов. Той обаче не може да инвестира в строителство заради наличните руини от късно антични сгради. Но може да го замени за това, което общината има – дадените безвъзмездно от държавата 29% от „Международния панаир Пловдив“, на който той е мажоритарен собственик.
„Варна не може да стои с тази киста в центъра и затова съм молил да се вземе държавническо решение и да се забравят политическите страсти“, припомни Рашидов за решението на държавата да се откаже от дела си в панаира и да го прехвърли на Варна и Пловдив. Докато общинарите край морето приеха този дар, местната власт в града под тепетата го отхвърли. /dariknews.bg
„На ръба сме да решим този параграф 22 и да направим във Варна като Софийското ларго, за което толкова ни плюха, а сега всички са доволни и горди“, коментира Рашидов, цитиран от вестник „Труд”. Според него с един добре изготвен проект може да се кандидатства за директни пари в Брюксел, но преди това трябва да се направят допълнителни археологически проучвания до последния слой на останките от древния Одесос.
Прословутата дупка се шири на 3775 кв.м на пъпа на Варна, като теренът е собственост на пловдивския бизнесмен Георги Гергов. Той обаче не може да инвестира в строителство заради наличните руини от късно антични сгради. Но може да го замени за това, което общината има – дадените безвъзмездно от държавата 29% от „Международния панаир Пловдив“, на който той е мажоритарен собственик.
„Варна не може да стои с тази киста в центъра и затова съм молил да се вземе държавническо решение и да се забравят политическите страсти“, припомни Рашидов за решението на държавата да се откаже от дела си в панаира и да го прехвърли на Варна и Пловдив. Докато общинарите край морето приеха този дар, местната власт в града под тепетата го отхвърли. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус