Варна получи европейско отличие „100% младежки град“
Варна получи награда за инициатор на иновативен знак за качество „100% младежки град“. Отличието беше връчено на официална церемония в португалския град Брага.
Морската столица участва в проект по „Еразъм+” заедно с други европейски градове, които са били европейски младежки столици като Брага (2012 г.), Торино (2010 г.), Клуж (2015 г.), Ганджа (2016 г.), Валенсия и Рига.
За пръв път се осъществява проект за сертифициране на качество от такова ниво в областта на младежта и младежките политики. Иновативният етикет за качество е резултат от разработването и прилагането на стратегия "100% Младежки град", финансирана по програма "Еразъм +", която има за цел да повиши ефективността на публичните инвестиции в областта на младежта. Градовете участвали в разработването на концепцията получиха призове за новаторство в сферата на младежките политики.
На церемонията по награждаването присъстваха кметът на Клуж - Емил Бок, кметът на Брага - Рикардо Рио, секретарят на Министерството на младежта и спорта в Португалия - Жоао Пауло Ребело, директорът на национална агенция „Еразъм+” - Педро Соарес, член на борда на Европейски младежки форум - Кристен Агиро, делегати от Кашкайш – Европейска младежка столица за 2018 г. представители от Страсбург и Билбао, и още много други. /dariknews.bg
Морската столица участва в проект по „Еразъм+” заедно с други европейски градове, които са били европейски младежки столици като Брага (2012 г.), Торино (2010 г.), Клуж (2015 г.), Ганджа (2016 г.), Валенсия и Рига.
За пръв път се осъществява проект за сертифициране на качество от такова ниво в областта на младежта и младежките политики. Иновативният етикет за качество е резултат от разработването и прилагането на стратегия "100% Младежки град", финансирана по програма "Еразъм +", която има за цел да повиши ефективността на публичните инвестиции в областта на младежта. Градовете участвали в разработването на концепцията получиха призове за новаторство в сферата на младежките политики.
На церемонията по награждаването присъстваха кметът на Клуж - Емил Бок, кметът на Брага - Рикардо Рио, секретарят на Министерството на младежта и спорта в Португалия - Жоао Пауло Ребело, директорът на национална агенция „Еразъм+” - Педро Соарес, член на борда на Европейски младежки форум - Кристен Агиро, делегати от Кашкайш – Европейска младежка столица за 2018 г. представители от Страсбург и Билбао, и още много други. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус