Варна почете 9-ти май – Ден на победата и Ден на Европа
С поклонение пред паметника на Осми Приморски полк във Варна бе отбелязан 9-ти май - Ден на победата над хитлерофашизма и Ден на Европа. Тържеството бе организирано от Община Варна и Военноморските сили на Република България. Венци и цветя поднесоха кметът Иван Портних, областният управител Тодор Йотов, евродепутатът Емил Радев, председателят на ОбС Тодор Балабанов, генералният консул на Руската федерация във Варна Сергей Лукьянчук, почетни консули, районни кметове, представители на държавни ведомства, неправителствени организации и сдружения на военноинвалиди и войни от запаса.
Веднага след това започна шествие от паметника до сградата на общината, където, под съпровода на духовия оркестър на ВМС, бяха вдигнати знамената на Република България и на Европейския съюз.
Веднага след това започна шествие от паметника до сградата на общината, където, под съпровода на духовия оркестър на ВМС, бяха вдигнати знамената на Република България и на Европейския съюз.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус