Варна осъди условно 19-годишен младеж за извършен грабеж над ученик
19-годишен младеж от Плевен се призна за виновен в това, че на 14 юли миналата година в района на детска площадка във Варна, чрез употреба на сила и заплашване, отнел мобилен телефон с допълнителна карта-памет и протектор от шестокласник.
Пострадалото момче разглеждало телефона си седнало на площадката, докато останалите момчета от неговата компания играели малко по-настрани. Подсъдимият се разхождал с две момичета край детската площадка, когато забелязал ученика с телефона.
Той се приближил в гръб, надвесил се над шестокласника и рязко издърпал мобилния му телефон, като същевременно го заплашил с нараняване, ако се развика.
Приятелите на пострадалото момче видели внезапното отдалечаване на подсъдимия, разбрали за случилото се и потърсили съдействие от родител. Още същия ден, по даденото от учениците описание, 19-год. младеж от Плевен бил установен и задържан от полицията, а отнетия при грабежа телефон на стойност над 300 лева бил предаден обратно на пострадалия.
19-год. младеж е неосъждан до момента. По отношение на него са налице данни за вредна употреба на марихуана и психостимуланти. За извършения грабеж, след постигнато в съдебна зала споразумение, Районният съд във Варна му наложи наказание от 1 година лишаване от свобода. Изпълнението на наложеното наказание бе отложено с изпитателен срок от три години.
Пострадалото момче разглеждало телефона си седнало на площадката, докато останалите момчета от неговата компания играели малко по-настрани. Подсъдимият се разхождал с две момичета край детската площадка, когато забелязал ученика с телефона.
Той се приближил в гръб, надвесил се над шестокласника и рязко издърпал мобилния му телефон, като същевременно го заплашил с нараняване, ако се развика.
Приятелите на пострадалото момче видели внезапното отдалечаване на подсъдимия, разбрали за случилото се и потърсили съдействие от родител. Още същия ден, по даденото от учениците описание, 19-год. младеж от Плевен бил установен и задържан от полицията, а отнетия при грабежа телефон на стойност над 300 лева бил предаден обратно на пострадалия.
19-год. младеж е неосъждан до момента. По отношение на него са налице данни за вредна употреба на марихуана и психостимуланти. За извършения грабеж, след постигнато в съдебна зала споразумение, Районният съд във Варна му наложи наказание от 1 година лишаване от свобода. Изпълнението на наложеното наказание бе отложено с изпитателен срок от три години.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус