Варна може да има музей на Антон Новак
Инициативата на фамилия Новак за превръщането на къщата в Морската градина в музей на създателя на парка – Антон Новак, напълно се вписва в програмата на Община Варна за съхраняване на културно-историческото наследство на града ни. Част от последователните ни усилия в тази насока е включването на имота, който е държавна собственост, в Годишната програма за управление и разпореждане с общински имоти 2017 г. Ако бъде предоставен от държавата, може да бъде открита процедура по придобиване в собственост или за управление, заяви кметът Иван Портних.
Теренът с къщата се намира в историческото ядро на Морската градина и единственото му предназначение трябва да бъде създаване на музей, категоричен бе кметът. Той допълни, че ако получи права върху него, общината ще търси средства за обновяване на сградата, сторена в началото на миналия век специално за Антон Новак.
Теренът с къщата се намира в историческото ядро на Морската градина и единственото му предназначение трябва да бъде създаване на музей, категоричен бе кметът. Той допълни, че ако получи права върху него, общината ще търси средства за обновяване на сградата, сторена в началото на миналия век специално за Антон Новак.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус