Ужасени туристи се оплакали в посолството заради условията във варненски ресторант
Хотелски ресторант в курорта „Св. Св. Константин и Елена“ е бил затворен в продължение на три седмици заради фрапиращи нарушения, заяви шефът на Областната дирекция по безопасност на храните във Варна д-р Златина Димова. Заради лошата храна и хигиена в обекта чуждестранни гости подали сигнал до Министерството на туризма и дори до посолството на страната си с оплакване от трагичните условия. След затварянето на ресторанта и налагането на глоба той вече отговаря на изискванията, увери д-р Димова.
Освен заведението в курорта, през лятото е затворен и ресторант в почивна база в Шкорпиловци. Там крайната мярка е предприета заради лошо стопанисване на материалната база.
Общо 585 проверки са извършили инспекторите от Областната дирекция по безопасност на храните във Варна от началото на юни до 9 септември. Съставени са 18 акта за нарушения и са издадени 96 предписания, най-вече за пропуски в документацията, храни с изтекъл срок на годност или липса на етикети, проблеми в сградния фонд. Бракувани са над 100 кг. миди, 72 кг. месни и млечни продукти и 9 кг. понички и царевица.
Най-много сигнали за нерегламентирана продажба на храна има за плажа в Шкорпиловци. Прави впечатление, че продавачите вече не са роми, а българи. Освен това, се ползват деца до 18 години, тъй като подлежат само на мъмрене, обясни д-р Димова. По ивиците, които се стопанисват от концесионери, такива сигнали няма. Основен проблем в организацията на детските лагери е наемането на необучен персонал, отчете специалистът.
През това лято няма хранителни инциденти на територията на Област Бургас, увери шефът на Дирекцията по безопасност на храните там д-р Георги Митев. От юни до 9 септември са извършени 1222 проверки, издадени са 61 акта за нарушения, най-вече за липса на регистрации, и 109 предписания. В дирекцията са постъпили 234 жалби за лоша хигиена и предлагане на некачествена храна, 30 процента от които са основателни. Доста оплаквания има за нерегламентирана продажба на храна на плажа и търговия на риба по пътищата, посочи д-р Митев.
За периода в Област Добрич са направени 503 проверки, издадени са 9 акта за нарушения и 43 предписания, няма затворени обекти, отчете д-р Розалина Брайкова – шеф на Дирекцията по безопасност на храните в Добрич. В сравнение с миналата година, през тази допуснатите нарушения са по-малко, обясни експертът. Бракувани са 169 кг. храни. Написани са 2 акта за организиране на храненето в детски лагери. Няма сигнали за нерегламентирана продажба на плажа.
Освен заведението в курорта, през лятото е затворен и ресторант в почивна база в Шкорпиловци. Там крайната мярка е предприета заради лошо стопанисване на материалната база.
Общо 585 проверки са извършили инспекторите от Областната дирекция по безопасност на храните във Варна от началото на юни до 9 септември. Съставени са 18 акта за нарушения и са издадени 96 предписания, най-вече за пропуски в документацията, храни с изтекъл срок на годност или липса на етикети, проблеми в сградния фонд. Бракувани са над 100 кг. миди, 72 кг. месни и млечни продукти и 9 кг. понички и царевица.
Най-много сигнали за нерегламентирана продажба на храна има за плажа в Шкорпиловци. Прави впечатление, че продавачите вече не са роми, а българи. Освен това, се ползват деца до 18 години, тъй като подлежат само на мъмрене, обясни д-р Димова. По ивиците, които се стопанисват от концесионери, такива сигнали няма. Основен проблем в организацията на детските лагери е наемането на необучен персонал, отчете специалистът.
През това лято няма хранителни инциденти на територията на Област Бургас, увери шефът на Дирекцията по безопасност на храните там д-р Георги Митев. От юни до 9 септември са извършени 1222 проверки, издадени са 61 акта за нарушения, най-вече за липса на регистрации, и 109 предписания. В дирекцията са постъпили 234 жалби за лоша хигиена и предлагане на некачествена храна, 30 процента от които са основателни. Доста оплаквания има за нерегламентирана продажба на храна на плажа и търговия на риба по пътищата, посочи д-р Митев.
За периода в Област Добрич са направени 503 проверки, издадени са 9 акта за нарушения и 43 предписания, няма затворени обекти, отчете д-р Розалина Брайкова – шеф на Дирекцията по безопасност на храните в Добрич. В сравнение с миналата година, през тази допуснатите нарушения са по-малко, обясни експертът. Бракувани са 169 кг. храни. Написани са 2 акта за организиране на храненето в детски лагери. Няма сигнали за нерегламентирана продажба на плажа.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус