Ученик задигна телефон, „за да влиза във Фейсбук”
Деветокласник беше осъден за обсебване на мобилен телефон от друг непълнолетен тийнейджър. Провинилият се ученик бе наказан с пробация, по силата на постигнато в съдебна зала споразумение, съобщиха от пресслужбата на Районния съд във Варна.
Противозаконно присвояване е било извършено на 13 септември миналата година. Подсъдимият бил в дискотека на крайбрежната алея, като на няколко пъти искал от свой познат тийнейджър да му услужи временно с мобилния си апарат, за да влиза във Фейсбук. След като за пореден път същата вечер получил чуждия телефон, подсъдимият излязъл извън заведението и повече не се върнал. Решил да се разпореди с телефона (на стойност около 350 лв.) като го даде на друг младеж в залог, че ще му върне дължима парична сума. Впоследствие непълнолетният не издължил нито паричния заем, нито върнал телефона на пострадалия. След като не успял да си получи телефона обратно, потърпевшият подал сигнал в полицията.
Подсъдимият ученик е с чисто съдебно минало. Към момента на сключване на споразумението причинените от деянието имуществени щети са възстановени на пострадалото, също непълнолетно, момче.
Съдебният акт е окончателен. Според него, два пъти седмично в продължение на 6 месеца ученикът ще трябва да се явява на задължителна регистрация по настоящ адрес и да провежда срещи с пробационни служители. Освен това, също за 6-месечен период, ще изпълнява мярката „Включване в програми за обществено въздействие: Умения за мислене". /dariknews.bg
Противозаконно присвояване е било извършено на 13 септември миналата година. Подсъдимият бил в дискотека на крайбрежната алея, като на няколко пъти искал от свой познат тийнейджър да му услужи временно с мобилния си апарат, за да влиза във Фейсбук. След като за пореден път същата вечер получил чуждия телефон, подсъдимият излязъл извън заведението и повече не се върнал. Решил да се разпореди с телефона (на стойност около 350 лв.) като го даде на друг младеж в залог, че ще му върне дължима парична сума. Впоследствие непълнолетният не издължил нито паричния заем, нито върнал телефона на пострадалия. След като не успял да си получи телефона обратно, потърпевшият подал сигнал в полицията.
Подсъдимият ученик е с чисто съдебно минало. Към момента на сключване на споразумението причинените от деянието имуществени щети са възстановени на пострадалото, също непълнолетно, момче.
Съдебният акт е окончателен. Според него, два пъти седмично в продължение на 6 месеца ученикът ще трябва да се явява на задължителна регистрация по настоящ адрес и да провежда срещи с пробационни служители. Освен това, също за 6-месечен период, ще изпълнява мярката „Включване в програми за обществено въздействие: Умения за мислене". /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус