Трима в болница заради марсилска треска

Трима са приетите в болница във Варна през седмицата заради заболяване от марсилска треска. Един случай на лаймска болест е регистриран в града, съобщават от Регионалната здравна инспекция. За периода 22 - 28 юли има и осем души, ухапани от кърлеж.

Увеличили са се случаите на чревни инфекции - 117 срещу 91 от миналата седмица. От тях 106 са засегнати от ентероколити, петима - от ротавирусни ентерити. Трима са заболелите от вирусен хепатит, двама - от колиентерити и 1 от салмонелозa.

С диагноза остри респираторни заболявания са регистрирани общо 78 случая, срещу 51 за предишната седмица. В Инфекциозната клиника на МБАЛ „Св. Марина“ е приет за лечение един пациент с грип.

11 души са заболели от варицела и по един от бактериален менингит и скарлатина.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355