Свалиха табелите на 7 коли заради нарушения на шофьорите

Полицията във Варна прекрати регистрациите на 7 автомобила в периода 6 - 12 февруари, заради установени нарушения на шофьорите, информират от МВР.

Временно са свалени регистрационните табели на две коли, управлявани от неправоспособни водачи, четири коли са спрени от движение заради употреба на алкохол от шофьори, а една кола е останала временно без табели заради употреба на дрога от водача, сочи статистиката.

Според последните промени в Закона за движение по пътищата регистрационните табели на тези шофьори трябва да бъдат свалени на място.

За седмицата от 6 до 12 февруари варненските пътни полицаи установиха 1022 нарушения на пътя. Издадени са 466 фиша и са съставени общо 232 акта. Издадените електронни фишове са 200.

Санкционирани са 22 неправоспособни водачи и 14, седнали зад волана след употреба на алкохол над допустимото.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355