Спипаха трима дрогирани шофьори, четирима засечени без винетка
Трима дрогирани шофьори са засечени от Пътна полиция във Варненско през изминалата седмица. За периода от 30 януари до 5 февруари пътните полицаи в региона са направили 167 теста за употреба на наркотични вещества от водачи, сочи статистика на МВР.
Спипани са и 19 шофьори, седнали зад волана след употреба на алкохол. Засечени са и 36 без книжка. Четири акта са съставени за шофиране по републиканската пътна мрежа без валидни винетки.
За периода 30 януари - 5 февруари в региона са установени 791 нарушения на Закона за движение по пътищата. Издадени са 279 фиша и са съставени общо 233 акта.
Според данните, предоставени от Главна дирекция „Национална полиция“, В цялата страна са установени 12 995 нарушения на пътя. Издадени са 6304 фиша и са съставени общо 4704 акта. Издадените електронни фишове са 5359. Броят на установените неправоспособни водачи е 319. 257 души са управлявали моторно превозно средство след употреба на алкохол, от тях 101 с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила. За периода са настъпили 82 пътно-транспортни произшествия, при които са загинали 4 души, 100 са пострадали.
МВР ще продължи да следи отблизо данните за тенденциите на пътя и редовно да анализира дали има необходимост от допълнителни промени в подхода по отношение на проверките и нарушителите на пътя. Стремежът на ръководството на МВР е подобряване безопасността на пътя и намаляване на жертвите и ранените. /dariknews.bg
Спипани са и 19 шофьори, седнали зад волана след употреба на алкохол. Засечени са и 36 без книжка. Четири акта са съставени за шофиране по републиканската пътна мрежа без валидни винетки.
За периода 30 януари - 5 февруари в региона са установени 791 нарушения на Закона за движение по пътищата. Издадени са 279 фиша и са съставени общо 233 акта.
Според данните, предоставени от Главна дирекция „Национална полиция“, В цялата страна са установени 12 995 нарушения на пътя. Издадени са 6304 фиша и са съставени общо 4704 акта. Издадените електронни фишове са 5359. Броят на установените неправоспособни водачи е 319. 257 души са управлявали моторно превозно средство след употреба на алкохол, от тях 101 с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила. За периода са настъпили 82 пътно-транспортни произшествия, при които са загинали 4 души, 100 са пострадали.
МВР ще продължи да следи отблизо данните за тенденциите на пътя и редовно да анализира дали има необходимост от допълнителни промени в подхода по отношение на проверките и нарушителите на пътя. Стремежът на ръководството на МВР е подобряване безопасността на пътя и намаляване на жертвите и ранените. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус