Служители на "Пикадили" във Варна протестираха заради неизплатени заплати
Служители на търговска верига „Пикадили" във Варна се принудиха да излязат на протест пред магазина на бул. „Цар Освободител" тази сутрин. Причината – бавени с месеци заплати.
Според протестиращите, близо 700 работещи в супермаркетите не са получавали възнагражденията си.
„Работим в абсолютно неведение за случващото се и за бъдещето на фирмата. Защо се позволява това, редно ли е в днешно време да живееш в страх, че утре някой ненаказано може да реши да не ти плати дължимото? Какво да обяснят всички тези 700 души на своите деца, на банките в които имат кредити, на енерго дружествата?", оплакаха се в отворено писмо до медиите част от служителите в компанията.
Според една от тях – Пепа Конаклиева, никой от работещите в супермаркетите не е бил информиран от ръководството на франчайз дружеството „Селект трейд" за фалита на „Пикадили". По думите й, магазините са празни и няма доставки от фирмите.
Припомняме, че от 17 февруари веригата е в процедура по несъстоятелност. Компанията, която притежава 16 обекта в страната е натрупала над 80 млн. лв. задължения към кредитори. Според решение на Софийския градски съд, началната дата на неплатежоспособността на "Пикадили" е краят на 2012 г., а компанията вече е свръхзадлъжняла към края на 2015 г. Старата дата означава, че сключени след нея неизгодни сделки могат да бъдат отменени - например неясното прехвърляне на марката "Пикадили" към собственика на дружеството "АП март".
В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /moreto.net
Според протестиращите, близо 700 работещи в супермаркетите не са получавали възнагражденията си.
„Работим в абсолютно неведение за случващото се и за бъдещето на фирмата. Защо се позволява това, редно ли е в днешно време да живееш в страх, че утре някой ненаказано може да реши да не ти плати дължимото? Какво да обяснят всички тези 700 души на своите деца, на банките в които имат кредити, на енерго дружествата?", оплакаха се в отворено писмо до медиите част от служителите в компанията.
Според една от тях – Пепа Конаклиева, никой от работещите в супермаркетите не е бил информиран от ръководството на франчайз дружеството „Селект трейд" за фалита на „Пикадили". По думите й, магазините са празни и няма доставки от фирмите.
Припомняме, че от 17 февруари веригата е в процедура по несъстоятелност. Компанията, която притежава 16 обекта в страната е натрупала над 80 млн. лв. задължения към кредитори. Според решение на Софийския градски съд, началната дата на неплатежоспособността на "Пикадили" е краят на 2012 г., а компанията вече е свръхзадлъжняла към края на 2015 г. Старата дата означава, че сключени след нея неизгодни сделки могат да бъдат отменени - например неясното прехвърляне на марката "Пикадили" към собственика на дружеството "АП март".
В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /moreto.net
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус