Служители на "Пикадили" във Варна протестираха заради неизплатени заплати

Служители на търговска верига „Пикадили" във Варна се принудиха да излязат на протест пред магазина на бул. „Цар Освободител" тази сутрин. Причината – бавени с месеци заплати.

Според протестиращите, близо 700 работещи в супермаркетите не са получавали възнагражденията си.

„Работим в абсолютно неведение за случващото се и за бъдещето на фирмата. Защо се позволява това, редно ли е в днешно време да живееш в страх, че утре някой ненаказано може да реши да не ти плати дължимото? Какво да обяснят всички тези 700 души на своите деца, на банките в които имат кредити, на енерго дружествата?", оплакаха се в отворено писмо до медиите част от служителите в компанията.

Според една от тях – Пепа Конаклиева, никой от работещите в супермаркетите не е бил информиран от ръководството на франчайз дружеството „Селект трейд" за фалита на „Пикадили". По думите й, магазините са празни и няма доставки от фирмите.

Припомняме, че от 17 февруари веригата е в процедура по несъстоятелност. Компанията, която притежава 16 обекта в страната е натрупала над 80 млн. лв. задължения към кредитори. Според решение на Софийския градски съд, началната дата на неплатежоспособността на "Пикадили" е краят на 2012 г., а компанията вече е свръхзадлъжняла към края на 2015 г. Старата дата означава, че сключени след нея неизгодни сделки могат да бъдат отменени - например неясното прехвърляне на марката "Пикадили" към собственика на дружеството "АП март".

В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /moreto.net

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355