Служители на “Пикадили” пак ще протестират заради заплатите си
Служители на търговската верига "Пикадили" отново излизат на протест във Варна заради забавени заплати.Това е втората тяхна демонстрация, след като преди дни десетки поискаха да получат възнагражденията си. Повечето очакват заплати от февруари, но някои не са вземали пари от ноември миналата година.
Днешният протест е насрочен за 9 ч. пред магазина "Пикадили център". В създадената група във "Фейсбук" организаторите призовават за подкрепа.
"Каним всички работещи и в други сфери и граждани на град Варна - елате да ни подкрепите! Ограбването на заплатите се превърна в масова практика в България. Погазването на трудовото законодателство и кражбата на заплати от страна на бизнесмени и предприемачи става възможно не само заради бездействието на държавата, но и заради разединението и пасивността сред нас - работниците. Нека застанем заедно и да покажем на безразсъдните шефове, че може да са откраднали заплатите ни, но не са откраднали достойнството ни!", апелират организаторите на протеста.
С решение на Софийски градски съд веригата "Пикадили" от 17 февруари е в процедура по несъстоятелност.В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /dariknews.bg
Днешният протест е насрочен за 9 ч. пред магазина "Пикадили център". В създадената група във "Фейсбук" организаторите призовават за подкрепа.
"Каним всички работещи и в други сфери и граждани на град Варна - елате да ни подкрепите! Ограбването на заплатите се превърна в масова практика в България. Погазването на трудовото законодателство и кражбата на заплати от страна на бизнесмени и предприемачи става възможно не само заради бездействието на държавата, но и заради разединението и пасивността сред нас - работниците. Нека застанем заедно и да покажем на безразсъдните шефове, че може да са откраднали заплатите ни, но не са откраднали достойнството ни!", апелират организаторите на протеста.
С решение на Софийски градски съд веригата "Пикадили" от 17 февруари е в процедура по несъстоятелност.В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус