Служители на “Пикадили” пак ще протестират заради заплатите си

Служители на търговската верига "Пикадили" отново излизат на протест във Варна заради забавени заплати.Това е втората тяхна демонстрация, след като преди дни десетки поискаха да получат възнагражденията си. Повечето очакват заплати от февруари, но някои не са вземали пари от ноември миналата година.

Днешният протест е насрочен за 9 ч. пред магазина "Пикадили център". В създадената група във "Фейсбук" организаторите призовават за подкрепа.

"Каним всички работещи и в други сфери и граждани на град Варна - елате да ни подкрепите! Ограбването на заплатите се превърна в масова практика в България. Погазването на трудовото законодателство и кражбата на заплати от страна на бизнесмени и предприемачи става възможно не само заради бездействието на държавата, но и заради разединението и пасивността сред нас - работниците. Нека застанем заедно и да покажем на безразсъдните шефове, че може да са откраднали заплатите ни, но не са откраднали достойнството ни!", апелират организаторите на протеста.

С решение на Софийски градски съд веригата "Пикадили" от 17 февруари е в процедура по несъстоятелност.В компанията има назначен временен синдик и вече е свикано общо събрание на кредиторите през април. Избраният от тях постоянен синдик ще трябва да решава задачата как с малкото активи да задоволи частично фирмите с вземания. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355