Служители на ДГС „Варна” и скаути засадиха дръвчета край детска площадка
Навръх Лазаровден 12 дръвчета украсиха зоната около детска площадка във варненския район „Владислав Варненчик”. Залесяването е част от мероприятията, с които ДГС „Варна” отбеляза традиционната Седмица на гората. В инициативата се включиха деца от клуб „Компас”, който е част от организацията на българските скаути. Участие взе и лично кметът на района Николай Костадинов, който благодари на горското стопанство и на скаутите за оказаното съдействие при облагородяването на обновения кът за игра.
Малките приятели на природата помогнаха и за почистването на междублоковото пространство. Под напътствията на горските служители скаутите придобиха полезни лесовъдски умения и показаха готовност да се грижат за опазването на гората.
„С радост откликнахме на желанието на хора от района край детската площадка в междублоковото пространство да бъдат засадени 12 липи. Прекрасно е, че залесяването стана факт именно на днешния красив християнски празник, който носи много пролетно настроение”, каза зам.-директорът на ДГС „Варна” инж. Владислав Георгиев. Той благодари на децата за подкрепата и изрази увереност, че участието им в инициативата ще бъде начало на едно успешно партньорство между горското стопанство и скаутската организация.
Инж. Георгиев коментира, че през последните две години ДГС „Варна” е залесило 136 дка гори. Засадени са над 60 000 церови и акациеви фиданки и 250 кг церов жълъд, отчитат от горското стопанство, което е част от Североизточно държавно предприятие.
Малките приятели на природата помогнаха и за почистването на междублоковото пространство. Под напътствията на горските служители скаутите придобиха полезни лесовъдски умения и показаха готовност да се грижат за опазването на гората.
„С радост откликнахме на желанието на хора от района край детската площадка в междублоковото пространство да бъдат засадени 12 липи. Прекрасно е, че залесяването стана факт именно на днешния красив християнски празник, който носи много пролетно настроение”, каза зам.-директорът на ДГС „Варна” инж. Владислав Георгиев. Той благодари на децата за подкрепата и изрази увереност, че участието им в инициативата ще бъде начало на едно успешно партньорство между горското стопанство и скаутската организация.
Инж. Георгиев коментира, че през последните две години ДГС „Варна” е залесило 136 дка гори. Засадени са над 60 000 церови и акациеви фиданки и 250 кг церов жълъд, отчитат от горското стопанство, което е част от Североизточно държавно предприятие.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус