Щатски ракетен разрушител отново влезе в Черно море
Щатският ракетен разрушител „Портър” (USS Porter) отново е в Черно море. Ескадреният миноносец пристигна днес в Констанца за участие в учението „Морски щит” и засилване на сигурността и стабилността в региона, се посочва в съобщение на пресслужбата на Шести американски флот.
В учението край румънския град ще вземе участие и фрегатата „Смели” от състава на българските ВМС. Учението ще се проведе във военноморска база Констанца, пристанище Констанца и Западната част на Черно море. За времето на море ще се отработват епизоди на море, свързани с бойни действия против подводен противник, отразяване на атаките на въздушен и надводен противник, както и епизоди по търсене и спасяване и тактическо маневриране. Основна цел на учението е да се подобри оперативната и тактическа съвместимост между военноморските сили на съюзническите страни и участващите единици, съобщиха от Военноморските сили.
Дългият 154 метра „Porter" идва в Черно море за втори път в рамките на по-малко от 10 месеца. През юни миналата година той бе за 3 дни във Варна.
Разрушителят е оборудван с крилати ракети „Томахоук“ и система за отбрана „Иджис”. Екипажът на „Портър” се състои от около 300 моряци, от които близо 100 са жени, стана ясно при миналогодишната визита на разрушителя във Варна . Дама е и командирът на бойния кораб. Според капитан ІІ ранг Андриа Слау, „Портър” е най-добрият разрушител в Шатския флот.
В учението край румънския град ще вземе участие и фрегатата „Смели” от състава на българските ВМС. Учението ще се проведе във военноморска база Констанца, пристанище Констанца и Западната част на Черно море. За времето на море ще се отработват епизоди на море, свързани с бойни действия против подводен противник, отразяване на атаките на въздушен и надводен противник, както и епизоди по търсене и спасяване и тактическо маневриране. Основна цел на учението е да се подобри оперативната и тактическа съвместимост между военноморските сили на съюзническите страни и участващите единици, съобщиха от Военноморските сили.
Дългият 154 метра „Porter" идва в Черно море за втори път в рамките на по-малко от 10 месеца. През юни миналата година той бе за 3 дни във Варна.
Разрушителят е оборудван с крилати ракети „Томахоук“ и система за отбрана „Иджис”. Екипажът на „Портър” се състои от около 300 моряци, от които близо 100 са жени, стана ясно при миналогодишната визита на разрушителя във Варна . Дама е и командирът на бойния кораб. Според капитан ІІ ранг Андриа Слау, „Портър” е най-добрият разрушител в Шатския флот.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус