Шествие с чудотворната икона на Богородица събра десетки хора във Варна

Шествие с чудотворната икона на Богородица събра десетки хора в морската столица. Поводът - големият християнски празник Свето Успение Богородично, който съвпада с Деня на Варна - 15 август.

Празничната литургия, отслужена от Варненския и Великопреславски митрополит Йоан, започна в 8 ч. в най-стария варненски храм „Успение на Пресвета Богородица (Панагия)" край Големите римски терми.

На литургията присъстваха кметът на Варна Иван Портних, Лиляна Павлова - министър на регионалното развитие и благоустройството, Мая Манолова - омбудсман на Република България, областният управител Стоян Пасев, председателя на Общинския съвет Тодор Балабанов, народни представители, районни кметове и кметове на населени места, общински съветници, много миряни.

Около 10,30 ч. свещеници изнесоха чудотворната икона и шествието, водено от Военноморския духов оркестър, тръгна от църквата - по ул. „Преслав" до пл. „Св. Св. Кирил и Методий".


Там под звуците на химна бе изпълнен тържествен ритуал по вдигане на знамената. Финал на тържеството сложиха няколко български хора, изпълнени от ансамбъл „Варна". /dariknews,bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355