Семейство е без ток от месеци заради повреда не по тяхна вина
Имот на семейство във Варна вече четири месеца е без ток заради повреда, настъпила не по тяхна вина. Всичките им жалби до различните институции са без резултат, показа БТВ.
За да имат ток в имота си, преди 14 г. семейство Янкови прекарват за своя сметка трасе от близо 600 м, съобразявайки се и с последния детайл от закона. 5 години по-късно обаче по същото трасе кабели прекарват и от БТК.
С това започват проблемите на семейството – авариите стават периодични, а през ноември електрозахранването им окончателно спира. Наемат лаборатория, която установява, че повредата е в шахта на компанията. „Нашите кабели, които са били там, те са ги бетонирали. Зазидали са ги и са ги наранили, и затова кабелът е прегорял и е гръмнал”, обяснява Янчо Янков.
Разбирайки за проблема, семейството пуска жалби до всички институции и до компанията.
От мобилния оператор изпращат същия отговор, който получава и семейство Янчеви. Според компанията претенциите им са неоснователни, тъй като телефонното кабелно захранване е реализирано при стриктно спазване на всички законови изисквания, а строежът е въведен в експлоатация без забележки.
Институциите също вдигат рамене. РДНСК препраща жалбата им до общината, тъй като строежът е четвърта категория, а от общината само проверяват документите.
Така се оказва, че няма институция, която да провери действително как са изградени шахтите и дали са допуснати грешки или не, а евентуалната съдебна битка може да трае години. Дотогава семейството трябва да стои без ток.
Другото възможно решение, което дават от общината – хората за своя сметка по някакъв начин да отстранят аварията, което може да им струва хиляди… нищо, че не е по тяхна вина.
Източник: БТВ
За да имат ток в имота си, преди 14 г. семейство Янкови прекарват за своя сметка трасе от близо 600 м, съобразявайки се и с последния детайл от закона. 5 години по-късно обаче по същото трасе кабели прекарват и от БТК.
С това започват проблемите на семейството – авариите стават периодични, а през ноември електрозахранването им окончателно спира. Наемат лаборатория, която установява, че повредата е в шахта на компанията. „Нашите кабели, които са били там, те са ги бетонирали. Зазидали са ги и са ги наранили, и затова кабелът е прегорял и е гръмнал”, обяснява Янчо Янков.
Разбирайки за проблема, семейството пуска жалби до всички институции и до компанията.
От мобилния оператор изпращат същия отговор, който получава и семейство Янчеви. Според компанията претенциите им са неоснователни, тъй като телефонното кабелно захранване е реализирано при стриктно спазване на всички законови изисквания, а строежът е въведен в експлоатация без забележки.
Институциите също вдигат рамене. РДНСК препраща жалбата им до общината, тъй като строежът е четвърта категория, а от общината само проверяват документите.
Така се оказва, че няма институция, която да провери действително как са изградени шахтите и дали са допуснати грешки или не, а евентуалната съдебна битка може да трае години. Дотогава семейството трябва да стои без ток.
Другото възможно решение, което дават от общината – хората за своя сметка по някакъв начин да отстранят аварията, което може да им струва хиляди… нищо, че не е по тяхна вина.
Източник: БТВ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус