Само за ден хванаха двама военни с наркотици

Двама военни от Варна са заловени с наркотици в един и същ ден, съобщават от полицията. На Никулден, на улица в района на Образцов дом, органите на реда след сигнал проверили 36-годишен варненец. Установено било, че той е военнослужещ. У мъжа са намерени и иззети пакетчета с марихуана и амфетамин.

При претърсване в дома на варненеца са открити още хероин, марихуана и амфетаминно производно. Намерени и иззети са и три везни. Мъжът е задържан за срок до 24 ч.

По-късно същия ден, на улица в района на спирка „Нептун”, криминалистите предприели проверка и на шофьор на „Мерцедес“ и неговата спътница, минути след като 35-годишният варненец паркирал колата. Оказало се, че той също е военнослужещ. При обиска и претърсването у него са намерени 5 пакетчета с кокаин. В дома на придружаващата го 34-годишна жена е открита пластмасова кутийка с таблетки кокаин. Мъжът е задържан за срок до 24 ч. Работата по двата случая продължава.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355