Садят дръвчета край Варна за Седмицата на гората

Над 100 фиданки ще бъдат засадени край Варна за Седмицата на гората.

Инициативата започва на 1 април от 10 часа. Сборният пункт е на паркинга до входа на парк "Златни пясъци".

Организаторите, сред които и представители на РДГ и Държавно горско стопанство - Варна, са подготвили за децата истински празник в гората с много изненади.

Всеки който желае, може да се включи както в игрите, така и в планираното залесяване. Над 100 фиданки от вида обикновена ела ще бъдат раздадени на участници в инициативата.

По традиция в рамките на Седмицата на гората ще бъдат връчени наградите „Лесовъд на годината“. Миналата година най-високото отличие в лесовъдската колегия получи инж. Жельо Марев.

Седмицата на гората се чества от 1925 г. Тогава в България се провежда първият празник на залесяването. Девет години по-късно стажант-лесовъдът Георги Минков предлага честването да продължи цяла седмица.

След Втората световна война, през 1956 г., празникът е възстановен. Оттогава датира традицията той да стартира в първата седмица на април.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355