С участие в национална инициатива ученици спечелиха 100 дръвчета за СУ "Гео Милев"

Ученици от СУ "Гео Милев" спечелиха 100 дръвчета, които засадиха в двора на своето училище. Залесяването стана възможно чрез играта с награди "Хиляди дървета за децата на България", която се организира от фондация "77" в рамките на националната инициатива "Когато станем 100 000, ще посадим гора".


Край сградата на СУ "Гео Милев" вече расте една млада гора, а заслуга за това имат учениците от II „Д“ клас с класен ръководител Надежда Георгиева и от XII „Б“ с класен ръководител Живка Трифонова. Те посвещават своя успех на Варна - Европейска младежка столица 2017 и изказват искрени благодарности на всички, които ги подкрепиха и гласуваха за снимките, донесли наградата от 100 дръвчета.


Според регламента в играта може да участва всеки клас/група от всяко българско училище, детска градина, деца и младежи от цяла България. Те трябва да поставят на сайта на инициативата авторска снимка с подходящ текст към нея. Първите 200 снимки на участниците, събрали най-много гласове към момента на приключване на играта печелят 100 дървета.


Идеята за онлайн играта възниква в края на 2011 г., като инициатива от хората за хората, която има за цел засаждане на нови гори и дървета. Стремежът е десетки хиляди млади хора да засадят дърво, да се отнасят с грижа и отговорност към природата и да преживеят радостта от това да правят добро. Крайната цел е засаждането на 1 100 000 млади дръвчета в цяла България.


В тазгодишната игра е предвидено да бъдат подарени минимум 20 000 дървета, разпределени в минимум 200 награди, всяка от които представлява по 100 фиданки.

През последните 4 години чрез инициативата са засадени над 125 000 нови дървета./live.varna.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355