Приютът за бездомници се препълни, но няма да връщат нуждаещи се
Приютът за временно настаняване на бездомни и социално слаби лица в кв. „Победа" е препълнен, но въпреки това ще се намери място за всички нуждаещи се. Това разкри Таня Василева, началник отдел "Социални услуги и проекти" към общинска дирекция "Социални дейности и жилищна политика".
Към момента в приюта са настанени 127 души, при капацитет от 50 места. В стая са настанени по трима. Сред настанените има и семейства с деца, останали без дом.
През следващите дни и очакваното застудяване ще бъде създадена нужната организация и няма да бъде оставено нито едно бедстващо лице на улицата. При голям брой желаещи да бъдат настанени в приюта, в стаите ще бъдат внесени допълнителни легла, обясни Василева.
„Никога Община Варна не е оставяла бедстващо лице на улицата. Независимо от това колко ще струва пребиваването на едно лице в приюта и какъв срок от време то ще бъде там, му се оказва необходимата подкрепа и съответната социална услуга", коментира шефът на отдел "Социални услуги и проекти".
Практиката през последните години показва, че през зимния период през приюта преминават средно около 130-140 души. Социалното заведение се помещава в СУПЦ „Д-р Анастасия Железкова".
Храната във временния дом за бездомници се организира чрез обществена трапезария и чрез дарители - както фирми, така и физически лица. Всяка година различни фирми предоставят хранителни продукти, предимно стоки с траен срок на съхранение, полуфабрикати и консерви. На дарения ще се разчита и тази зима. /dariknews.bg
Към момента в приюта са настанени 127 души, при капацитет от 50 места. В стая са настанени по трима. Сред настанените има и семейства с деца, останали без дом.
През следващите дни и очакваното застудяване ще бъде създадена нужната организация и няма да бъде оставено нито едно бедстващо лице на улицата. При голям брой желаещи да бъдат настанени в приюта, в стаите ще бъдат внесени допълнителни легла, обясни Василева.
„Никога Община Варна не е оставяла бедстващо лице на улицата. Независимо от това колко ще струва пребиваването на едно лице в приюта и какъв срок от време то ще бъде там, му се оказва необходимата подкрепа и съответната социална услуга", коментира шефът на отдел "Социални услуги и проекти".
Практиката през последните години показва, че през зимния период през приюта преминават средно около 130-140 души. Социалното заведение се помещава в СУПЦ „Д-р Анастасия Железкова".
Храната във временния дом за бездомници се организира чрез обществена трапезария и чрез дарители - както фирми, така и физически лица. Всяка година различни фирми предоставят хранителни продукти, предимно стоки с траен срок на съхранение, полуфабрикати и консерви. На дарения ще се разчита и тази зима. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус