Президентът на Филипините казал на Обама, че никога не го е обиждал, смята шефа на ООН за глупак
Президентът на Филипините Родриго Дутерте заявил на Барак Обама, че никога не го е наричал „кучи син”, увери самият той, но твърдо продължавал да поддържа категоричната си позиция относно войната си срещу наркотиците, подчертавайки, че генералният секретар на ООН Бан Ки-мун бил „глупак” да защитава човешките права, съобщава „Ройтерс”.
Американският президент отмени планирана среща с Дутерте на срещата на върха на АСЕАН в Лаос преди дни, след като беше разпространена информация, че държавният глава на Филипините е обидил Обама, но двамата се срещнаха за кратко по-късно, докато чакаха да заемат местата си на банкет.
Докато е на посещение в индонезийската столица, Дутерте заяви днес пред група филипинци, че обидата не била насочена към американския президент и че той му го е казал.
„Бях готов (за Обама). Чаках Обама да отговори. Адвокат на адвокат, и двамата сме адвокати така или иначе... Казах, че никога не съм правил подобно изявление. Проверете. Казах го, но не по отношение на Обама”, посочил Дутерте, като добавил: „Не воювам с Америка”.
Обама и Дутерте си стиснаха ръцете и имаха кратък разговор в сряда, като поизгладиха отношенията си. Дутерте избухна в понеделник, когато пламенно защити своята война срещу наркотиците, при която бяха убити най-малко 2 400 филипинци.
Дутерте днес обаче пак изригна, като заяви, че смята генералния секретар на ООН Бан Ки-мун за "глупак" заради това, че повдигна въпроса за нарушенията на човешките права в страната седмици преди срещата на върха в Лаос. /news.bg
Американският президент отмени планирана среща с Дутерте на срещата на върха на АСЕАН в Лаос преди дни, след като беше разпространена информация, че държавният глава на Филипините е обидил Обама, но двамата се срещнаха за кратко по-късно, докато чакаха да заемат местата си на банкет.
Докато е на посещение в индонезийската столица, Дутерте заяви днес пред група филипинци, че обидата не била насочена към американския президент и че той му го е казал.
„Бях готов (за Обама). Чаках Обама да отговори. Адвокат на адвокат, и двамата сме адвокати така или иначе... Казах, че никога не съм правил подобно изявление. Проверете. Казах го, но не по отношение на Обама”, посочил Дутерте, като добавил: „Не воювам с Америка”.
Обама и Дутерте си стиснаха ръцете и имаха кратък разговор в сряда, като поизгладиха отношенията си. Дутерте избухна в понеделник, когато пламенно защити своята война срещу наркотиците, при която бяха убити най-малко 2 400 филипинци.
Дутерте днес обаче пак изригна, като заяви, че смята генералния секретар на ООН Бан Ки-мун за "глупак" заради това, че повдигна въпроса за нарушенията на човешките права в страната седмици преди срещата на върха в Лаос. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус