Пиян шофьор опита да подкупи полицай с 57 лева

Млад шофьор, опитал да подкупи полицай, беше осъден във Варна. Преди седмица водачът бил спрян за проверка в морската столица, а дрегерът му отчел 1,16 промила алкохол.

Тогава младежът се обърнал към „униформения” с думите „Полицай, дай да оправим нещата и да не се стига до тук". После извадил 57 лева от портфейла си и ги подал на служителя.

Пред Варненският окръжен съд подсъдимият А.Д. се призна за виновен и изрази съжаление за стореното. Делото бе разгледано в условията на съкратено съдебно следствие, което намали наказанието му с 1/3 и то стана 8 месеца „лишаване от свобода“, отложени с 3-годишен изпитателен срок, както и глоба в размер на 400 лева. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355