Пенсионерка даде над 40 хил. лева на телефонни измамници

76-годишна жена от град Тервел е дала повече от 40 000 лева на телефонни измамници, съобщават от областната дирекция на МВР-Добрич, цитирани от агенция "Фокус".

В неделя, 12 февруари, мъж се обажда не възрастната жена, представя се за полицай и иска от нея пари, с които да съдейства за залавянето на телефонни измамници. След това жената предала 320 лева и неизвестно количество златни бижута.

Това обаче се оказало недостатъчно за "полицая", който по-късно пак звъни на измамената и заявява, че са необходими повече пари. Затова в 8 ч. сутринта на следващия ден тя изтегля 40 000 лева от банка и оставя парите на същата улица, на която на предходния ден е оставила малката сума.

След това връзката с представящия се за служител на МВР прекъсва, жената разбира, че е измамена и се свързва с районното управление в Тервел. По случая е образувано досъдебно производство.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355