Още деца от варненската детска градина "Слънчо" се преглеждат

Във варненската инфекциозна болница „Св. Марина” продължават да пристигат още деца от детска градина „Слънчо” със същите оплаквания.

От вчера вечерта през амбулаторното отделение са преминали още 8 деца, като две от тях са оставени за лечение в болницата.

Така хоспитализирани са вече 20 деца от над 30, които са прегледани заради сходни оплаквания.

Припомняме, от вчера детската градина е затворена заради взрив на вирусно заболяване.

Предварителната диагноза е остра вирусна инфекция. Резултатите от взетите проби от храната в детската градина и от децата ще станат известни до три дни.

В детската градина е извършена пълна дезинфекция.

Приетите деца бяха в средно увредено общо състояние, имат клинични прояви - коремна болка, гадене, повръщане, изразена отпадналост и сънливост. Част от децата са с повишена температура и отключен дериен синдром.

Днес състоянието на всички деца значително се подобрява, те са без температура, без повръщане и без диария.

Лекарите се надяват до понеделник всички деца да бъдат изписани от лечебното заведение.

Все още се очакват се окончателните микробиологични резултати.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355