Осем години затвор за опасен рецидивист
8 години лишаване от свобода при строг режим е наказанието на опасния рецидивист Исмаил М., който бе предаден на съд от Окръжната прокуратура във Варна. До присъдата на Варненския окръжен съд се стигна, след като 29-годишният подсъдим поиска делото срещу него да се гледа при условията на съкратено съдебно следствие, за да получи наказание, намалено с една трета, за грабежа, извършен при условията на опасен рецидив. Съдът му наложи наказание 12 години лишаване от свобода, което бе намалено с една трета, съобщават от пресцентъра на прокуратурата.
На 1 май 2016 г. 29-годишният Исмаил, който е роден в Русе, но живее в село Смирненски, община Ветово, отнел със заплаха с нож 224 лева от продавачка в денонощен магазин във Варна. Малко преди да влезе в магазина, подсъдимият сложил качулка на главата си, показват записите от охранителните камери в обекта. След това отишъл до витрината с бира, взел бутилка и се отправил към касата. Подал банкнота от 5 лева и докато продавачката връщала ресто, извадил нож от дрехите си и я заплашил. Заповядал й да отвори касата. Когато срещнал съпротивата й, замахнал с острието към нея и започнал с една ръка да рови из касата. Взел банкноти и тръгнал да излиза от магазина. Продавачката се опитала да го спъне, но не успяла. Натиснала паникбутона и уведомила управителя за извършения грабеж.
Подсъдимият Исмаил М. е осъждан 6 пъти. Излязъл от затвора в Белене на 23 март 2016 г., където изтърпявал поредното си ефективно наказани, и след по-малко от два месеца извършил грабежа, за който получи поредната ефективна присъда.
На 1 май 2016 г. 29-годишният Исмаил, който е роден в Русе, но живее в село Смирненски, община Ветово, отнел със заплаха с нож 224 лева от продавачка в денонощен магазин във Варна. Малко преди да влезе в магазина, подсъдимият сложил качулка на главата си, показват записите от охранителните камери в обекта. След това отишъл до витрината с бира, взел бутилка и се отправил към касата. Подал банкнота от 5 лева и докато продавачката връщала ресто, извадил нож от дрехите си и я заплашил. Заповядал й да отвори касата. Когато срещнал съпротивата й, замахнал с острието към нея и започнал с една ръка да рови из касата. Взел банкноти и тръгнал да излиза от магазина. Продавачката се опитала да го спъне, но не успяла. Натиснала паникбутона и уведомила управителя за извършения грабеж.
Подсъдимият Исмаил М. е осъждан 6 пъти. Излязъл от затвора в Белене на 23 март 2016 г., където изтърпявал поредното си ефективно наказани, и след по-малко от два месеца извършил грабежа, за който получи поредната ефективна присъда.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус