Осъдиха работник, присвоил 2500 лева от спедиторска фирма

Варненският районен съд осъди работник в спедиторска фирма за присвояване на чужди пари, съобщиха от съда.

По силата на постигнато между страните споразумение, 33-годишният подсъдим се призна за виновен, че в периода от 14 февруари до 31 март 2015 година, при продължавано престъпление и в качеството си на длъжностно лице - експедитор стоки и товари към столична фирма, присвоил чужди пари, поверени му да ги пази.

Присвоената сума е в размер на около 2500 лева, като парите са били възстановени от подсъдимия до приключване на съдебното следствие.

Районният съд наложи на 33-годишния мъж наказание от 11 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение се отлага с изпитателен срок от 3 години. Съдебният акт е окончателен и влиза в сила веднага. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355