Ограничават движението на ТИР-ове по магистралата край Варна
Движението на тежкотоварни автомобили по магистрала „Хемус" в района на Варна ще бъде ограничено утре и в понеделник предвид очаквания засилен трафик от пътуващи по празниците.
Камиони над 12 тона няма да се движат по аутобана днес от 16 до 20 часа и от 14 до 20 часа в понеделник, съобщи началникът на отдел „Пътен контрол" в КАТ в морската столица, главен инспектор Драгомир Ганчев.
Ограничението се въвежда с цел улесняване на останалите участници в движението и намаляване на предпоставките за произшествия.
По думите на инспектор Ганчев днес и утре се очаква по-голяма интензивност на движението по изходите на града, тъй като традиционно варненци предпочитат да прекарат почивката в различни туристически дестинации в страната.
По отношение на контролната дейност, в следващите четири дни тя ще е с акцент върху най-грубите нарушения пътя – шофиране в нетрезво състояние и след употреба на наркотични вещества, управление на МПС от неправоспособни водачи, както и шофиране с превишена скорост.
На 15 срещу 16 април от Сектор „Пътна полиция" са предвидили обезопасяване на участъка около Катедралния храм – там движението ще бъде ограничено.
Във връзка с предстоящите масови пътувания в следващите дни, инспектор Ганчев призова водачите да тръгват своевременно на път, добре отпочинали и неупотребили алкохол. Той апелира шофьорите да не чакат последния момент за да тръгнат на път, както и да бъдат по-толерантни към останалите участници в движението. /moreto.net
Камиони над 12 тона няма да се движат по аутобана днес от 16 до 20 часа и от 14 до 20 часа в понеделник, съобщи началникът на отдел „Пътен контрол" в КАТ в морската столица, главен инспектор Драгомир Ганчев.
Ограничението се въвежда с цел улесняване на останалите участници в движението и намаляване на предпоставките за произшествия.
По думите на инспектор Ганчев днес и утре се очаква по-голяма интензивност на движението по изходите на града, тъй като традиционно варненци предпочитат да прекарат почивката в различни туристически дестинации в страната.
По отношение на контролната дейност, в следващите четири дни тя ще е с акцент върху най-грубите нарушения пътя – шофиране в нетрезво състояние и след употреба на наркотични вещества, управление на МПС от неправоспособни водачи, както и шофиране с превишена скорост.
На 15 срещу 16 април от Сектор „Пътна полиция" са предвидили обезопасяване на участъка около Катедралния храм – там движението ще бъде ограничено.
Във връзка с предстоящите масови пътувания в следващите дни, инспектор Ганчев призова водачите да тръгват своевременно на път, добре отпочинали и неупотребили алкохол. Той апелира шофьорите да не чакат последния момент за да тръгнат на път, както и да бъдат по-толерантни към останалите участници в движението. /moreto.net
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус