Момиче е първото бебе във Варна за 2017-та

Момиченце е първото родено бебе във Варна от началото на новата 2017-та година. Детето е проплакало в 8:30 часа тази сутрин в болница "Св. Анна". Малката дама тежи 3100 грама и е дълга 50 сантиметра, съобщава Moreto.net.

Последните бебета за 2016-та година в морската столица са две близначета. Те са родени в болница "Майчин дом". Сестричките поели първа глътка въздух през две минути след 21:23 часа, навръх празничния 31 декември.

Очаква се в 11 часа днес в същото отделение да бъде извършено и първото секцио за новата година.

На 1 януари в общинската АГ болница медиците все още очакват родилки. Последното бебе там е проплакало вчера в 17 часа и е момче.

От мъжки пол е и последното новородено в болница "Св. Анна". Малчуганът тежи 3600 грама и е проплакал още в обедните часове на последния ден за 2016-та.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355