Министерството на енергетиката ще проверява столичната топлофикация

Авариите в столичната топлофикация са крайно неприятни. Министерството на енергетиката може да направи техническа проверка и да наложи глоби, каза пред журналисти зам.-министърът на енергетиката Константин Делисивков.

Техническата проверка ще започне в понеделник. Имаме уверенията на топлофикацията, че са направили всичко възможно за да отстранят аварията в столицата, добави той.

Подобна проверка ще има и в ЧЕЗ за прекъсвания на електроснабдяването. Една от версиите за аварията в столичната топлофикация, оставила без парно и топла вода няколко големи жилищни района в София е, че е причинена от токов удар, който пък е довел до хидравличен удар на топлопроводите.

Контролът по инвестиционната политика на столичната топлофикация е работа на КЕВР, каза още Делисивков.

Най-важното е да се реагира бързо, за да може хората да имат топла вода и парно, особено в следващите дни, когато очакваме застудяване, коментира и кметът на София Йорданка Фандъкова по повод на ситуацията с топлоподаването в столицата.

Тя увери, че са ангажирани най-добрите специалисти от Техническия университет, които да дадат своето експертно становище за причините и за начина на реакция.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355