Министър Павлова: Следващото правителство може да се опита да спре довършването на „Хемус”

Следващото правителство може да се опита да спре строителството на автомагистрала „Хемус". Това допусна министърът на регионалното развитие и благоустройството в оставка Лиляна Павлова. Във Варна тя заяви, че е положена основата магистралата да се строи още от тази пролет.

Министър Павлова припомни, че в началото на януари Правителството отпусна близо 23 милиона лева за авансово финансиране за доизграждането на автомагистрала „Хемус". Тези средства са достатъчни, за да започне строителството и от двете страни на недовършения аутобан - в участъка Ябланица - Боаза от една страна и Белокопитово - Търговище от друга.

За участъка Ябланица - Боаза има избран изпълнител, но има 5 жалби срещу избора. До няколко седмици пък ще излезе решението за избор на изпълнител на строителството в участъка Белокопитово - Търговище, разкри Павлова.

„Има воля, има и финансов ресурс. Магистрала „Хемус" може и трябва да сед строи. Всичко друго са спекулации. Това е най-значимият проект за Северна България и икономиката на страната", изтъкна строителният министър. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355