Медици спасиха момче в кома след запой
14-годишно момче, изпаднало в кома след ударен запой, спасиха токсиколозите във Военноморската болница във Варна. Направено при приемането му изследване отчело цели 4,2 промила алкохол в кръвта, съобщава вестник "Труд".
През почивните дни медиците свестявали и 13-годишен ученик, прекалил с наздравиците на купон. Подобни случаи има, защото магазинери и сервитьори продължават да пренебрегват забраната за продажба на спиртни напитки на непълнолетни, коментира началникът на клиниката по токсикология във ВМБ доц. Снежа Златева.
Тя съобщи, че се увеличават и ужилените от пчели пациенти и апелира излизащите сред природата да ползват репеленти.
През почивните дни медиците свестявали и 13-годишен ученик, прекалил с наздравиците на купон. Подобни случаи има, защото магазинери и сервитьори продължават да пренебрегват забраната за продажба на спиртни напитки на непълнолетни, коментира началникът на клиниката по токсикология във ВМБ доц. Снежа Златева.
Тя съобщи, че се увеличават и ужилените от пчели пациенти и апелира излизащите сред природата да ползват репеленти.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус