Медици спасиха момче в кома след запой

14-годишно момче, изпаднало в кома след ударен запой, спасиха токсиколозите във Военноморската болница във Варна. Направено при приемането му изследване отчело цели 4,2 промила алкохол в кръвта, съобщава вестник "Труд".

През почивните дни медиците свестявали и 13-годишен ученик, прекалил с наздравиците на купон. Подобни случаи има, защото магазинери и сервитьори продължават да пренебрегват забраната за продажба на спиртни напитки на непълнолетни, коментира началникът на клиниката по токсикология във ВМБ доц. Снежа Златева.

Тя съобщи, че се увеличават и ужилените от пчели пациенти и апелира излизащите сред природата да ползват репеленти.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355