Линейка с пациент се заби в светофар след отнето предимство

Линейка се заби в стълб на светофарната уредба, след като лека кола не даде предимство на автомобила със специален режим на движение. Инцидентът е станал снощи около 19 часа на кръстовището на булевардите "Цар Освободител" и Ген. Колев", на метри от болница „Света Анна”, научи Дарик.

Колата на Спешна помощ се е движела с включена сирена и специални светлини. В случая е минавала на червен сигнал на светофара, разкри пред Дарик шефът на Спешния център д-р Мая Рашева.

При катастрофата леко са пострадали лекарка от Спешна помощ и водачът на лекия автомобил и спътничката му.

Медикът е с охлузвания. Пациентката в линейката не е пострадала. Тя и пострадалите са били транспортирани до болницата с друга линейка, която е била изпратена своевременно, допълни д-р Рашева.

Катастрофиралата линейка е понесла сериозни щети и най-вероятно ще бъде бракувана. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355