Лелята на момчето, ударено от волтова дъга: Не си е правил селфи

Даниел Костов, който бе ударен от волтова дъга във Варна, не е искал да си направи опасно селфи. Това твърди пред NOVA Мария Георгиева.

"Може би като всички деца е искал да види какво е усещането да се качи на високо", казва тя.

"Телефонът му е бил в джоба и е в обгорен заедно с подплата на панталона", уточнява лелята на детето.

"Ако е вярно, че приятелите му са избягали, след като кой е паднал от удара, вероятно това е заради уплахата. Уплашили са се и затова са избягали", казва още Мария Георгиева.

14-годишното момче се бори за живота си, след като е било ударено от волтова дъга при игра върху локомотив. Инцидентът е станал в събота следобед в района на локомотивното депо в града. Според специалистите през тялото на Даниел Костов е преминал ток с мощност 25 000 волта. /24chasa.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355