Корабчето „Белла” отново ще вози от и до "Аспарухово"
Консорциум от частни фирми възнамерява да наеме корабчето „Белла”, с което отново да се извършват курсове по море между Морска гара и кв.”Аспарухово”. Идеята е морската маршрутка със 70 места да започне работа още докато трае ремонтът на Аспаруховия мост, за облекчаване на придвижването между града и южните му квартали.
Возенето на „Белла” обаче няма да е срещу левче в едната посока, както беше миналата година. В едната посока пътуването ще струва 3 лева, а двупосочният билет ще е на цена от 5 лева, обяви Максим Петков, съучредител на консорциума "Блек сий травел" и председател на Съюза на превозвачите във Варна.
Без съществена промяна ще са стоянките на „Белла”. На Морска гара корабчето ще спира и ще тръгва от 1-во корабно място. В „Аспарухово” стоянката ще е рибарското пристанище в „Аспарухово” (където е закотвен "Академик").
Изчисленията показват, че при 12 % натовареност на „Белла” ще бъдат покрити разходите за гориво, които ще са основното перо в поддръжката на линията Морска гара - „Аспарухово”. Процент от приходите от нея ще бъдат плащани на Община Белослав, като собственик на компанията „Белфери”, стопанисваща „Белла”.
Според Максим Петков България е единствена страна в Европа с излаз на море, която не осъществява крайбрежни пасажерски плавания.
По-далечната перспектива пред консорциума е наемане и ремонтиране на кораба "Атанас Димитров", който е част от активите на Български морски квалификационен център. 120-местният пътнически кораб обаче стои закотвен от години. Сдружението "Блек сий травел" има амбицията и да осигури финансиране за строителството на нови пътнически кораби. /dariknews.bg
Возенето на „Белла” обаче няма да е срещу левче в едната посока, както беше миналата година. В едната посока пътуването ще струва 3 лева, а двупосочният билет ще е на цена от 5 лева, обяви Максим Петков, съучредител на консорциума "Блек сий травел" и председател на Съюза на превозвачите във Варна.
Без съществена промяна ще са стоянките на „Белла”. На Морска гара корабчето ще спира и ще тръгва от 1-во корабно място. В „Аспарухово” стоянката ще е рибарското пристанище в „Аспарухово” (където е закотвен "Академик").
Изчисленията показват, че при 12 % натовареност на „Белла” ще бъдат покрити разходите за гориво, които ще са основното перо в поддръжката на линията Морска гара - „Аспарухово”. Процент от приходите от нея ще бъдат плащани на Община Белослав, като собственик на компанията „Белфери”, стопанисваща „Белла”.
Според Максим Петков България е единствена страна в Европа с излаз на море, която не осъществява крайбрежни пасажерски плавания.
По-далечната перспектива пред консорциума е наемане и ремонтиране на кораба "Атанас Димитров", който е част от активите на Български морски квалификационен център. 120-местният пътнически кораб обаче стои закотвен от години. Сдружението "Блек сий травел" има амбицията и да осигури финансиране за строителството на нови пътнически кораби. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус